zachmurzenie umiarkowane
14°
14°
czwartek
Reklama
UG Lipie
Być jak Ignacy w ZSP w Lipiu
15 listopada 2023 r. | 12:30
0

Uczniowie klasy VI ZSP w Lipiu po raz kolejny przystąpili do ogólnopolskiego programu „Być jak Ignacy”. Jego organizatorem jest fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, która od wielu lat wspiera działania propagujące naukę, edukację i historię. Celem programu jest promowanie zdobywania wiedzy wśród uczniów poprzez doświadczenia oraz popularyzacja różnych dziedzin nauki i osiągnięć wielkich polskich naukowców i wynalazców.

Tegoroczna, ósma już edycja odbywa się pod hasłem „Nauka pełna energii”. Przez sześć miesięcy, od października do marca, uczniowie będą zgłębiać swoją wiedzę na temat odnawialnych i nieodnawialnych źródeł energii. Dzięki przeprowadzonym doświadczeniom i eksperymentom poznają różne zjawiska fizyczne i chemiczne, jednocześnie przekonując się, że nauka może być fantastyczną zabawą i niezapomnianą przygodą. Realizując program młodzi odkrywcy nauczą się pracować metodą projektu, stawiać właściwe pytania badawcze, formułować i weryfikować hipotezy.

Pierwszy etap programu dotyczył maszyny parowej. Młodzi Odkrywcy poznali m.in. mechanizm działania maszyny parowej, sprawdzili, co potrafi ciepłe powietrze i zbudowali silnik parowy z puszki. /UG/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *