słabe opady deszczu
11°
11°
wtorek
Reklama
UG Lipie
Mobile Laboratorium Przyszłości w Lindowie
31 marca 2023 r. | 12:53
0

28 marca 2023 r. Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Lindowie odwiedziła ekipa ekspertów Mobilnych Laboratoriów Przyszłości, którzy, jeżdżąc po całej Polsce, pokazują w jaki sposób wykorzystać nowoczesną technologię w edukacji.

W ramach wizyty uczniowie uczestniczyli w warsztatach edukacyjno-technologicznych, podczas których poznali m.in. zastosowanie druku 3D, wykorzystanie gogli VR i wirtualnej rzeczywistości oraz obsługę i zastosowanie robotów Photon. Podczas zajęć „Druk 3D” młodzież zapoznała się z budową drukarki filamentowej, własnościami wydruków oraz rodzajami materiałów eksploatacyjnych wykorzystywanych podczas druku. Ponadto w ramach ćwiczenia uczniowie wprowadzali drobne modyfikacje w przygotowanym wcześniej projekcie, aby następnie - za pomocą drukarki - otrzymać zaprojektowany przez siebie produkt finalny.

Następnie uczniowie i nauczyciele zapoznali się z nowoczesnym sprzętem i aplikacjami w zakresie wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. Na podstawie gotowych zasobów, mieli możliwość tworzenia własnych projektów lekcji, podczas których po założeniu specjalnych okularów Class VR, można było przenieść się w wirtualny świat nauki. To nowoczesne rozwiązanie pozwala na realizację podstawy programowej z wielu przedmiotów m.in. biologii, chemii, fizyki, geografii oraz historii.

Ostatnim punktem zajęć była „Przygoda z Photonem” czyli wprowadzenie w świat technologii i programowania. Zajęcia łączyły ze sobą naukę oraz zabawę. Podczas warsztatów uczniowie mogli wczuć się w rolę młodych programistów – rozwijali kreatywność oraz zdolności logicznego myślenia. Robot Photon, wyposażony w świecące diody, głośnik i szereg czujników, umożliwił uczniom zaprogramowanie jazdy oraz reagowanie na określone bodźce zewnętrzne. Poziom trudności były w pełni dostosowany do grupy wiekowej.

Mobilne Laboratoria Przyszłości realizowane są przy wsparciu Instytutu Badań Edukacyjnych, Ośrodka Rozwoju Edukacji oraz Centrum GovTech. /UG/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *