zachmurzenie duże
-3°
-3°
środa
Reklama
Policja na festynie w Lindowie
26 sierpnia 2021 r. | 12:13
1

W minioną niedzielę 22 sierpnia, kłobucki profilaktyk młodszy aspirant Artur Wróż wspólnie z policyjną maskotką Sznupkiem wzięli udział w Festynie Dożynkowym zorganizowanym w Lindowie. Podczas spotkania mundurowy między innymi zaprezentował założenia nowej kampanii społecznej pn. „Mamo! Tato! Tutaj jestem”. Głównym celem nowych działań jest ochrona najmłodszych przed zaginięciami.

Śląska Policja rozpoczęła nową kampanię społeczną pn. „Mamo! Tato! Tutaj jestem”. Na działania składają się bezpośrednie rozmowy z mieszkańcami, edukacja najmłodszych i rodziców, a także kampania informacyjna w mediach. Głównym celem nowych działań jest ochrona najmłodszych przed zaginięciami.

W minioną niedzielę 22 sierpnia, kłobucki profilaktyk młodszy aspirant Artur Wróż zainaugurował nową kampanię podczas Festynu Dożynkowego zorganizowanego w Lindowie. Podczas spotkania policjant przekazywał informację na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa najmłodszych, natomiast szczególną uwagę zwracał na to, co można zrobić, aby uniknąć zagubienia w dużych skupiskach ludzi. Mundurowy uczulał również opiekunów aby reagowali na sytuacje, które mogą doprowadzić nie tylko do chwilowego zagubienia się pociech, ale także do poważnych zdarzeń, jak porwanie dziecka czy wyrządzenie mu krzywdy przez osoby obce. Dodatkowo, na festynie profilaktyk rozdawał najmłodszym gadżety promujące kampanię.

Tradycyjnie najwięcej emocji wzbudził radiowóz oraz Sznupek - maskotka Śląskiej Policji. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały policyjny pojazd oraz sprzęt wykorzystywany przez mundurowych w codziennej służbie. Praktycznie każdy niezależnie od wieku chciał zrobić sobie zdjęcie ze Sznupkiem, który z wielkim zaangażowaniem brał udział w różnych zabawach z najmłodszymi. /KPP w Kłobucku/Jedna odpowiedź do “Policja na festynie w Lindowie”

  1. Mieszkaniec pisze:

    Niech redaktor lepiej zainteresuje się sprawami w Rębielicach. O powołaniu nowej Pani dyrektor, sekretarki z gminy, która niespełnia wymagań żeby zostać dyrektorem szkoły ale Pani Wieloch brzytwy się łapie. To tylko kwestia czasu aż Wojewoda ją odwoła razem z radą. Takiego skompromitowanego wójta chyba nie ma w polsce.

    23
    3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *