zachmurzenie małe
18°
18°
wtorek
Reklama
Powiatowy Szkolny Rajd Rowerowy
22 września 2023 r. | 12:09
0

Kłobuccy policjanci wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Kłobucku, Muzeum 303 im. ppłk Jana Zumbacha w Napoleonie, Urzędem Gminy Lipie oraz częstochowskim oddziałem WORD-u, zorganizowali Powiatowy Szkolny Rajd Rowerowy, w którym udział wzięło około 250 uczniów z 10 szkół podstawowych.

Podstawowym celem wydarzenia była promocja bezpieczeństwa rowerzystów i pieszych, czyli niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Rajd odbywał się w w formie zlotu gwiaździstego. Grupy uczestników z klas V – VIII, do miejsca docelowego, którym był teren Muzeum 303 w Napoleonie były eskortowane przez policjantów z drogówki oraz dzielnicowych.

Na mecie rajdu, na wszystkich uczestników czekało bardzo dużo atrakcji: zwiedzanie Muzeum 303 im. ppłk Jana Zumbacha oraz samolotu myśliwskiego, śmigłowca i obiektu dispersal, symulator dachowania, a także przygotowane przez mundurowych i ratowników medycznych konkursy dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz udzielania pierwszej pomocy.

Atrakcyjne nagrody rzeczowe dla zwycięzców ufundowali: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Częstochowie, Starostwo Powiatowe w Kłobucku oraz Urząd Gminy Lipie. Dodatkowo, w myśl zasady WIDOCZNY=BEZPIECZNY, każdy uczestnik rajdu otrzymał odblaskową kamizelkę. /KKP w Kłobucku/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *