zachmurzenie duże
21°
21°
sobota
Reklama
fot. UG Lipie
Szkolenie dla najmłodszych w ZSP w Lipiu
06 marca 2020 r. | 20:17
0

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lipiu dla klas 1-3. i grupy 6-latków odbyło się szkolenie e-lerningowe przeprowadzone przez przedstawiciela Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Kłobucku nt. "Bezpiecznie na wsi mamy, wypadkom zapobiegamy".

Nasi najmłodsi uczniowie poznali zasady ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym, pozytywne zachowania związane z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego, a także wykaz czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat, ze wskazaniem na prace szczególnie zagrażające bezpieczeństwu najmłodszych mieszkańców wsi.

Szkolenie miało także na celu przygotować uczniów do X Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz”. Tegoroczne hasło konkursowe ma zwrócić uwagę na sposoby zapobiegania wypadkom, związanym z obecnością w gospodarstwach rolnych zwierząt. Uczyć szacunku do naszych „braci mniejszych”, odpowiedniego traktowania zwierząt. /UG Lipie/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *