słabe opady deszczu
11°
11°
wtorek
Reklama
Potrącił rowerzystkę na ul. Częstochowskiej w Lipiu
16 kwietnia 2020 r. | 12:26
0

Policjanci z Kłobucka wyjaśniają szczegółowe okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w minioną sobotę w Lipiu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący peugeotem potrącił 43-letnią rowerzystkę, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia. Mundurowi z drogówki namierzyli samochód i jego 39-letniego kierowcę, który jak się okazało, po przeprowadzonym badaniu trzeźwości, znajdował się w stanie po użyciu alkoholu.

W minioną sobotę 11 kwietnia, około godziny 15.20, do oficera dyżurnego kłobuckiej komendy dotarła informacja na temat potrącenia rowerzystki przez samochód osobowy, do którego doszło na ul. Częstochowskiej w Lipiu.

Dodatkowo, z przekazanych informacji wynikało, że kierowca samochodu oddalił się z miejsca zdarzenia. Świadkowie przekazujący informację wskazywali, że w zdarzeniu brał udział peugeot koloru ciemnego. Jednocześnie uzyskaliśmy wstępne informacje na temat tego, w jakim kierunku mógł odjechać sprawca.

Wobec takiego zgłoszenia, na miejsce skierowano dostępne patrole z Kłobucka i z Krzepic. Około godziny 16.00 mundurowi z kłobuckiej drogówki namierzyli samochód i kierowcę, który potrącił rowerzystkę. Okazało się, że był nim 39-letni mieszkaniec gminy Lipie, któremu od razu przeprowadzono badanie stanu trzeźwości. Mężczyzna znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Dodatkowo od mężczyzny pobrano krew do szczegółowych badań.

Policjanci z drogówki, obsługujący zdarzenie na ul. Częstochowskiej w Lipiu ustalili, że kierujący peugeotem, jadąc w kierunku Dankowa, najechał na jadącą w tym samym kierunku 43-letnią rowerzystkę, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Pokrzywdzona została zabrana do częstochowskiego szpitala. Na szczęście obrażenia, których doznała rowerzystka nie zagrażały bezpośrednio jej życiu. Po przeprowadzonych szczegółowych badaniach i zaopatrzeniu medycznym opuściła szpital.

Aktualnie sprawą zajmują się kłobuccy kryminalni. 39-letni kierowca peugeota musi liczyć się z surowymi konsekwencjami za swoje nieodpowiedzialne zachowanie. Zarzuty jakie mu grożą będą związane z ustaleniami śledczych i opiniami biegłych, natomiast na pewno odpowie za ucieczkę z miejsca zdarzenia drogowego. /KPP w Kłobucku/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *