bezchmurnie
15°
15°
poniedziałek
Reklama
Mundurowi odwiedzili uczniów w Lindowie
17 lutego 2021 r. | 11:12
0

Kłobuccy mundurowi odwiedzili kolejną szkołę, w której przeprowadzili profilaktyczne zajęcia dla dzieci z klas I – III oraz dla przedszkolaków. Tym razem spotkanie odbyło się w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Lindowie. Podczas krótkiej pogadanki ze starszymi dziećmi, policjanci zwrócili szczególną uwagę na ich bezpieczeństwo w sieci, natomiast najmłodsi dowiedzieli się na czym polega codzienna służba stróżów prawa, a także usłyszeli kilka ogólnych zasad dotyczących ich bezpieczeństwa.

Jak zwykle sama wizyta mundurowych wywołała wśród dzieci i przedszkolaków sporo emocji, dlatego każda prelekcja poprzedzona była krótkim wprowadzeniem o pracy policjantów, o tym czym się zajmują i jak są wyposażeni do służby.

W kolejnej części spotkań stróże prawa starali się przekazać dzieciom jak najwięcej przydatnych wskazówek na temat bezpieczeństwa. Najmłodsi dowiedzieli się między innymi, co należy zrobić, aby być bezpiecznym w domu, w czasie wolnym, podczas zabaw i na drodze oraz kogo należy powiadomić, aby szybko uzyskać pomoc w przypadku zagrożenia życia i zdrowia.

Starsze dzieci dowiedziały się także czym jest cyberprzemoc i jakie konsekwencje mogą kogoś spotkać przy nieumiejętnym korzystaniu z internetu.

Dodatkowo mł.asp. Artur Wróż wraz z sierż. sztab. Aleksandrą Śledzioną omówili z uczniami założenia kampanii „Bezpieczna woda” tłumacząc, że tylko dobrze zorganizowane i nadzorowane lodowisko gwarantuje bezpieczną zabawę. /KPP w Kłobucku/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *