zachmurzenie umiarkowane
19°
19°
piątek
Reklama
Policja w ZSP w Parzymiechach
04 marca 2024 r. | 11:23
0

Kłobuccy policjanci odwiedzili uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Parzymiechach. Spotkanie z młodzieżą odbyło się podczas Dnia Bezpiecznego Internetu i wpisało w założenia kampanii promocyjno-informacyjnej „Policję tworzą ludzie... twórzmy ją razem”. Uczniowie dowiedzieli się jak wygląda rekrutacja i gdzie można znaleźć wszelkie informacje związane z naborem oraz czym jest służba.

Podczas trwającej kampanii promocyjno-informacyjnej „Policję tworzą ludzie... twórzmy ją razem”, policjantki z zespołu do spraw profilaktyki społecznej, dzielnicowy oraz technik kryminalistyki spotkali się z młodzieżą z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Parzymiechach, podczas Dnia Bezpiecznego Internetu. Uczniowie najstarszych klas mieli okazję dowiedzieć się, jak wygląda służba w Policji.

Istotą spotkania było przede wszystkim przybliżenie młodzieży, jakie należy spełnić wymagania, aby zostać policjantem oraz jakie możliwości daje służba w tej formacji. Mundurowi podkreślili fakt, że w codziennej służbie policjanta bardzo ważna jest chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, empatia oraz duża odporność psychiczna, gdyż na co dzień stróże prawa spotykają się z wieloma stresującymi sytuacjami, które niejednokrotnie zagrażają życiu lub zdrowiu. Przytaczając ciekawe przykłady z własnego wieloletniego doświadczenia zawodowego, stróże prawa przekonywali uczniów, że satysfakcja z wykonywanej pracy rekompensuje minusy służby.

Jednym z punktów spotkania, była możliwość przyjrzenia się z bliska sprzętowi, który podczas codziennej służby wykorzystują policjanci. O jego przeznaczeniu i działaniu, szczegółowo opowiadał dzielnicowy oraz technik kryminalistyki. Natomiast policjantki z zespołu do spraw profilaktyki społecznej udzielały odpowiedzi na pytania zainteresowanych.

Dodatkowo, w związku z obchodami Dnia Bezpiecznego Internetu, stróże prawa przekazali młodym ludziom wskazówki na temat tego co zrobić, by dostęp do Internetu był bezpieczny, aby korzystanie z Internetu było bezpieczne, abyśmy jako użytkownicy byli bezpieczni w sieci. Ponadto policjanci przybliżyli młodym ludziom również najczęściej występujące zagrożenia w sieci, takie jak: złośliwe oprogramowanie, hejt, uwodzenie w Internecie (child grooming), materiały epatujące przemocą, uzależnienie od Internetu, kontakt z internetowymi oszustami. /KPP w Kłobucku/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *