zachmurzenie umiarkowane
19°
19°
piątek
Reklama
Przed feriami mundurowi odwiedzili dzieci ze szkoły w Parzymiechach
04 lutego 2022 r. | 14:18
0

W czwartek 2 lutego, kłobuccy mundurowi odwiedzili szkołę w Parzymiechach, w której przeprowadzili profilaktyczne zajęcia dla dzieci z klas II – IV. Wizyta policjantów odbyła się w ramach akcji „Bezpieczne Ferie 2022”. Podczas ciekawych prelekcji, mundurowi promowali bezpieczne formy wypoczynku na świeżym powietrzu, przypominali podstawowe zasady ruchu drogowego oraz ostrzegali przed niebezpieczeństwami w sieci.

W czwartek 3 lutego, w ramach akcji „Bezpieczne Ferie 2022” kłobuccy policjanci z Zespołu do Spraw Profilaktyki Społecznej odwiedzili uczniów klas II – IV z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Parzymiechach.

Sama wizyta mundurowych wywołała wśród dzieci sporo emocji, dlatego każda prelekcja poprzedzona była krótkim wprowadzeniem o pracy policjantów, o tym czym się zajmują i jak są wyposażeni do służby.

W kolejnej części spotkań mł.asp. Artur Wróż wspólnie z sierż.sztab. Aleksandrą Śledzioną przekazali dzieciom jak najwięcej przydatnych wskazówek na temat ich bezpieczeństwa w czasie przerwy w nauce. Najmłodsi dowiedzieli się między innymi, co należy zrobić, aby być bezpiecznym w domu i w ruchu drogowym oraz kogo należy powiadomić, aby szybko uzyskać pomoc w przypadku zagrożenia życia i zdrowia. Starsze dzieci dowiedziały się także czym jest cyberprzemoc, jak się bronić przed tym negatywnym zjawiskiem oraz jakie konsekwencje mogą kogoś spotkać przy nieumiejętnym korzystaniu z Internetu i mediów społecznościowych.

Ponadto, podczas prelekcji stróże prawa promowali bezpieczny wypoczynek na świeżym powietrzu oraz przedstawili założenia kampanii „Bezpieczna woda” tłumacząc, że tylko dobrze zorganizowane i nadzorowane lodowisko gwarantuje bezpieczną zabawę. /KPP w Kłobucku/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *