zachmurzenie duże
13°
13°
piątek
Reklama
fot. TVP3 Katowice - https://katowice.tvp.pl/45528021/szkola-w-rebielicach-zamknieta-powodem-zly-stan-techniczny
Wójt nadal nalega na likwidację szkoły w Rębielicach Szlacheckich
22 lipca 2022 r. | 13:21
3

W środę 27 lipca o godz. 8:30 w Gminnym Ośrodku Kultury w Lipiu odbędzie się sesja Rady Gminy Lipie, podczas której radni podejmą uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na wniesienie skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie na postanowienie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 23 czerwca 2022 roku znak DWST-WOOS.4021.58.2220.EM utrzymujące w mocy zaskarżone przez Gminę Lipie postanowienie Śląskiego Kuratora Oświaty z dnia 11 kwietnia 2022 roku w sprawie negatywnej opinii dotyczącej zamiaru likwidacji Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Rębielicach Szlacheckich wraz oddziałem przedszkolnym.

porządek obrad:

 1. Otwarcie sesji i stwierdzenie jej prawomocności.
 2. Przyjęcie porządku obrad.
 3. Wybór Sekretarza obrad.
 4. Przyjęcie protokołu z LI Sesji Rady Gminy Lipie.
 5. Powołanie Komisji Uchwał.
 6. Wnioski, uwagi radnych i sołtysów dotyczące stanu porządku i czystości w gminie.
 7. Prezentacja prac wykonanych systemem gospodarczym na terenie gminy w okresie międzysesyjnym – Kierownik Referatu Gospodarki i Infrastruktury, Krzysztof Słomian.
 8. Prezentacja inwestycji prowadzonych w bieżącym roku w gminie Lipie – Kierownik Referatu Gospodarki i Infrastruktury, Krzysztof Słomian.
 9. Informacja na temat ogłoszonych przetargów w okresie międzysesyjnym oraz o wynikach przetargów rozstrzygniętych – pracownik Urzędu Gminy Lipie, Olga Kowalska.
 10. Informacja z realizacji wniosków przekazanych podczas LI Sesji i Komisji Wspólnych Rady Gminy Lipie oraz zgłoszonych bezpośrednio do Urzędu Gminy Lipie – pracownik Urzędu Gminy Lipie, Olga Kowalska.
 11. Informacja o pismach skierowanych do Rady Gminy i Przewodniczącego Rady Gminy Lipie.
 12. Informacja Przewodniczących Komisji o pracy poszczególnych komisji i stanowiskach wypracowanych przez komisje w okresie międzysesyjnym.
 13. Informacja Wójta Gminy Lipie z pracy za okres od 01 lipca 2022 r. do 27 lipca 2022 r. oraz informacja w sprawie realizacji uchwał Rady Gminy Lipie w w/w okresie.
 14. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie gminy na 2022. (LII/.../2022)
 15. Podjęcie uchwały w sprawie określenia przystanków komunikacyjnych na terenie gminy Lipie oraz warunków i zasad korzystania z tych przystanków.(LII/.../2022)
 16. Podjęcie uchwały w sprawie uchylenia uchwały Nr XXXIV/296/2012 r. Rady Gminy Lipie z dnia 28 grudnia 2012 r. sprawie ustalenia wysokości stawek opłat za korzystanie z przystanków komunikacyjnych zlokalizowanych na terenie Gminy Lipie.(LII/.../2022)
 17. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na wniesienie skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie na postanowienie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 23 czerwca 2022 roku znak DWST-WOOS.4021.58.2220.EM utrzymujące w mocy zaskarżone przez Gminę Lipie postanowienie Śląskiego Kuratora Oświaty z dnia 11 kwietnia 2022 roku w sprawie negatywnej opinii dotyczącej zamiaru likwidacji Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Rębielicach Szlacheckich wraz oddziałem przedszkolnym. (LII/.../2022)
 18. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na przekazanie w formie darowizny nieruchomości stanowiącej własność Gminy Lipie na rzecz Skarbu Państwa – Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe Nadleśnictwo Kłobuck.(LII/.../2022)
 19. Interpelacje i zapytania radnych.
 20. Wnioski, uwagi radnych i sołtysów.
 21. Zakończenie obrad LII Sesji Rady Gminy Lipie.


3 odpowiedzi na “Wójt nadal nalega na likwidację szkoły w Rębielicach Szlacheckich”

 1. Radek pisze:

  Niektórym w tej gminie wydaje się, że mogą wszystko o ile na terenie gminy to przejdzie (chociaż mam nadzieje że w końcu zostaną z tego karnie rozliczeni) to w starciu z władzą wojewódzką czy państwową szans nie maja. Szkoda tylko kolejnych pieniędzy lekką ręką wydanych na kary czy zadośćuczynienia…

 2. Xyz pisze:

  Pani wójt chyba uwielbia się wykłócać i sądzić.. a przecież radni zagrają tak jak każe im Szanowana Pani Wójt więc… Tam nie można mieć swojego zdania.. mam nadzieję że prędzej czy później trafi się osoba która zrobi porządek z tym wszystkim…

 3. Gość pisze:

  Ten temat już trochę męczy. Fakt, że Pani Wójt zrobiła bardzo dużo złego dla oświaty w naszej gminie; fakt, że ma już dorosłe dzieci i zwisa jej dobro naszych dzieci; fakt, że jest osobą zawistną i mściwą; fakt, że i tak postawi na swoim. Jednak będąc obiektywnym mieszkańcem tej gminy muszę to powiedzieć. Szkoła o takiej liczebności jak RK nie ma racji bytu. Poza ekonomią, kosztami i innymi bleble najważniejsze powinno być dziecko. Rodzicu, czy wiesz że twoje dziecko idąc po tej szkole np. na “Zagórze” będzie się bało? Czy wiesz że będzie problem z odnalezieniem się?, Czy wiesz że może zachłysnąć się “wolnością” w molochu i zglupiec? Wasze (rodziców) argumenty są o owszem dobre .. ale czy one mają chronić dzieci ? Czy Was i Waszą wygodę? Pomyślcir czy to jest dobre dla dzieci kiedy w klasie jest kilkoro uczniów? Wątpię, a ma dzieci w klasach szkoły podstawowej. Pomijając motywy Pani Wójt,.która nigdy nie miała na sercu dobra dzieci, muszę powiedzieć l, że skzola w RK już dawno powinna być zamknięta. Odliczam do fali hejtu…

  2
  4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *