zachmurzenie umiarkowane
14°
14°
czwartek
Reklama
Śmiertelny wypadek w Kleśniskach
06 kwietnia 2021 r. | 09:44
0

Kłobuccy kryminalni wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło wczoraj na drodze krajowej numer 42. Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że kierujący bmw na prostym odcinku drogi potrącił pieszego, który szedł środkiem jezdni. Niestety, na skutek odniesionych obrażeń 38-latek zmarł.

Do zdarzenia doszło wczoraj około 20.20 na drodze krajowej nr 42 w Kleśniskach. Jak wstępnie ustalili policjanci z kłobuckiej drogówki, kierowca bmw, jadąc poza obszarem zabudowanym w kierunku Jaworzna, na prostym odcinku drogi w kompleksie leśnym, potrącił idącego w tym samym kierunku środkiem drogi pieszego. Mężczyzna nie miał odblasków, a widoczność znacznie ograniczały silne opady deszczu i śniegu.

Niestety, na skutek odniesionych obrażeń, 38-letni mieszkaniec powiatu kłobuckiego zmarł. Bmw kierował 27-letni mieszkaniec powiatu pajęczańskiego, który został ranny i trafił do szpitala. W chwili zdarzenia był trzeźwy.

Na miejscu wypadku pracowali policjanci z kłobuckiej drogówki wraz z technikiem kryminalistyki. Dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia będą wyjaśnione w toczącym się postępowaniu, podczas którego kryminalni skorzystają z opinii biegłych z zakresu między innymi stanu technicznego pojazdów oraz rekonstrukcji wypadków drogowych.

Wszystkie osoby będące świadkami tego wypadku proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kłobucku pod nr telefonu (47) 8582200 lub z najbliższą jednostką Policji pod nr alarmowymi 997, 112. /KPP w Kłobucku/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *