zachmurzenie umiarkowane
wtorek
Reklama
fot. UG Lipie
Uroczyste otwarcie świetlicy w Wapienniku
10 lutego 2023 r. | 16:05
0

Odbyło się uroczyste otwarcie wyremontowanej świetlicy wiejskiej oraz nowego placu zabaw w Wapienniku. Wydarzenie zgromadziło wiele osób, w tym przedstawicieli władz samorządowych, wykonawców zadania i oczywiście mieszkańców - gospodarzy sobotniego spotkania.

W części oficjalnej, po powitaniu przybyłych gości i prezentacji wykonanych na obiekcie prac, Krzysztof Szczepaniak, radny z Wapiennika, złożył w imieniu mieszkańców podziękowania dla władz samorządowych za wykonanie remontu tak ważnego dla lokalnej społeczności miejsca:- Dzisiejszy dzień jest bardzo ważny dla mieszkańców naszej miejscowości, a jednocześnie bardzo radosny. Wszyscy cieszymy się z oddania do użytku nowego placu zabaw i gruntownie wyremontowanej świetlicy, która dzięki wykonanym pracom stała się obiektem nowoczesnym, bardzo estetycznym i funkcjonalnym. Słowa podziękowania radny skierował także do mieszkańców, którzy aktywnie włączyli się w realizację zadania poprzez bieżące uczestnictwo w pracach przygotowawczych, porządkowych i koncepcyjnych, ofiarowali wsparcie finansowe na zakup wyposażenia obiektu czy też wyposażenie to wykonali.

Przypomnijmy, że prace w świetlicy w Wapienniku, które radykalnie zmieniły wygląd i funkcjonalność obiektu, gmina realizowała w trzech etapach, a ich łączny koszt wyniósł ponad 930 tys. zł. Etap pierwszy miał miejsce w 2021 roku. Była to gruntowna termomodernizacja budynku, która objęła docieplenie przegród budynku, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, modernizację instalacji centralnego ogrzewania i instalacji ciepłej wody użytkowej, modernizację wentylacji, wymianę oświetlenia na energooszczędne, wymianę kotła węglowego na kocioł automatyczny na pellet oraz wykonanie okablowania elektrycznego, instalacji odgromowej, opaski żwirowej i pokrycia dachu.

Całość kosztowała 741 486,12 zł. /UG Lipie/

fot. UG Lipie

fot. UG Lipie

fot. UG Lipie

fot. UG Lipie

fot. UG Lipie

fot. UG LipieDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *