słabe opady deszczu
11°
11°
wtorek
Reklama
UG Lipie
Wandale zniszczyli wiatę przystankową w Dankowie
21 lipca 2023 r. | 11:49
0

Urząd Gminy Lipie poinformował o akcie wandalizmu. Uszkodzone zostały szklane elementy wiaty przystankowej przy moście w Dankowie. Niszczenie mienia wspólnego szkodzi nam wszystkim – wiatę trzeba będzie wyremontować, a to pochłonie środki publiczne, które mogłyby zostać wykorzystane na inne ważne dla mieszkańców cele.

Sposób zniszczenia wiaty przystanku wskazuje, że to celowy, choć trudny do zrozumienia akt wandalizmu. Wybita została jedna z tylnych szyb wiaty. Ktoś, kto się tego dopuścił, nie tylko zniszczył nasze wspólne mienie, ale naraził też osoby korzystające z przystanku na ryzyko skaleczenia, gdyż kawałki potrzaskanej szyby rozsypały się pod wiatą i wszędzie w pobliżu.

Wiata przystankowa przy moście w Dankowie, którą zniszczono, była ustawiona zupełnie niedawno, bo w 2019 roku. Koszt takiej wiaty to około 10 tysięcy złotych. Teraz konieczny jest jej remont. Wymaga to wydania kolejnych środków publicznych. Zasmucające jest, że mimo starań gminy, aby mieszkańcy mogli korzystać z najlepszej jakości infrastruktury, ktoś decyduje się to wspólne mienie niszczyć. /UG/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *