zachmurzenie duże
21°
21°
sobota
Reklama
13.03.2020 - Cieszyn KORONAWIRUS Przejscie graniczne Cieszyn. Wsparcie zolnierzy 13 SBOT podczas kontroli granicznej. Fot. DWOT
600 żołnierzy 13. Śląskiej Brygady Terytorialnej zaangażowanych w walkę z koronawirusem
17 marca 2020 r. | 11:08
0

Śląscy i opolscy terytorialsi wspierają straż graniczną na pięciu przejściach granicznych i na lotnisku Katowice - Pyrzowice, patrolami pieszymi oraz na quadach pilnują granic w miejscach, w których do tej pory odbywał się normalny ruch.

13. Śląska Brygada Obrony Terytorialnej wspiera także obydwa regiony logistycznie do działań wykorzystywane są wojskowe maszty oświetleniowe, namioty a także samochody ciężarowe i osobowe. Na wniosek wojewody żołnierze działają także na rzecz szpitali między innymi pomagając w transporcie sprzętu medycznego
i rzeczy niezbędnych do przygotowania do działania szpitali przekształconych
w związku z pandemią w szpitale zakaźne.

To jednak nie wszystko – terytorialsi pomagają także mieszkańcom województw śląskiego i opolskiego. Pod ich opieką jest blisko 40 kombatantów, z którymi są w stałym kontakcie. Są także gotowi by w każdej chwili wesprzeć osoby przebywające na przymusowej kwarantannie.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu Wojska Obrony Terytorialnej zmieniły model funkcjonowania formacji ze szkoleniowego na przeciwkryzysowy.
Całość formacji przeszła w stan 12. godzinnej gotowości do działania. Wybrane grupy żołnierzy o określonych specjalnościach wojskowych wchodzą w 6. godzinną gotowości do podjęcia działań.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *