zachmurzenie umiarkowane
15°
15°
wtorek
Reklama
Apel Wójta ws. śmieci
14 sierpnia 2020 r. | 13:41
1

Wójt Gminy Lipie apeluje do mieszkańców o niezostawianiu śmieci w miejscach do tego nieprzeznaczonych.

Apel wójta znajdziecie poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI

Szanowni Mieszkańcy!

Pomimo wielu działań, jakie gmina podejmuje w zakresie gospodarki odpadami, ciągle odnotowujemy przypadki pozostawiania śmieci w miejscach do tego nieprzeznaczonych. Taka sytuacja miała również miejsce w mijającym tygodniu, kiedy to mieszkaniec naszej gminy, późnym wieczorem, podrzucił różnego rodzaju odpady pod bramę oczyszczalni ścieków.

W związku z tym pragnę przypomnieć, że w ramach wnoszonej przez Państwa opłaty za gospodarowanie odpadami każda z posesji wyposażona jest w odpowiednie pojemniki i worki, a zgromadzone śmieci odbierane są w każdej ilości. Ponadto odpady wielkogabarytowe, zużyty sprzęt elektryczny i opony można oddać także podczas organizowanych cyklicznie zbiórek tych odpadów. Śmieci można także dostarczyć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, po uprzednim kontakcie telefonicznym z pracownikami PSZOK-u.

Pamiętajmy, tylko dzięki wspólnym działaniom możemy żyć w czystym i zadbanym środowisku.

Z poważaniem
Bożena Wieloch
Wójt Gminy Lipie

 Jedna odpowiedź do “Apel Wójta ws. śmieci”

  1. Ekolog pisze:

    Śmieci śmieciami( co się dziwić jak niektórzy na gospodarstwo mają kosz 120l ) , ale co z wylewaniem szamba na pole ? Takie jest ciche przyzwolenie w gminie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *