zachmurzenie umiarkowane
14°
14°
czwartek
Reklama
fot. Starostwo Powiatowe w Częstochowie
Będzie trasa rowerowa przez gminę Lipie
12 kwietnia 2024 r. | 11:10
0

Włodarze gmin subregionu północnego podpisali porozumienie na temat budowy ścieżek rowerowych w naszym regionie. Łącznie ma powstać 200 km dróg rowerowych.

W ramach projektu powstaną trzy trasy.

Trasa nr 17 obejmie Wartostradą, przebiegać będzie głownie wzdłuż Warty (a później na południe do granicy ze Słowacją), obejmując województwa: śląskie, łódzkie, wielkopolskie i lubuskie. Jej przebieg będzie przez gminy: Kłomnice, Mstów, Częstochowa, Olsztyn, Żarki i Niegowę. Długość trasy ma wynieść 78 km.

Z kolein trasa nr 609 będzie przebiegać przez gminy:: Blachownia, Częstochowa, Kamienica Polska, Kłobuck, Konopiska, Lipie, Myszków, Opatów, Poczesna, Popów, Poraj, Wręczyca Wielka, Żarki. Długość planowanej trasy rowerowej to 101 km.

Natomiast trasa nr 6 będzie miała długość 52 km i swoim zasięgiem obejmie gminy: Blachownia, Częstochowa, Kruszyna, Mykanów, Rędziny.

Całość zostanie sfinansowana ze środków Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027.

PAWEŁ GĄSIORSKIDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *