zachmurzenie umiarkowane
14°
14°
czwartek
Reklama
Bezpieczne, bo widoczne przedszkolaki z gminy Lipie
22 kwietnia 2024 r. | 11:41
0

Bezpieczeństwo dzieci, zwłaszcza tych najmłodszych, jest jednym z priorytetów dla kłobuckiej Policji. To właśnie dlatego policjantka z kłobuckiej komendy wraz z uwielbianym przez dzieci Sznupkiem, przeprowadziła teoretyczne i praktyczne działania edukacyjne, ukierunkowane na zwiększanie bezpieczeństwa. Akcją objęto przedszkolaki z Lipia, Lindowa, Parzymiech i Rębielic Szlacheckich, które na terenie OSP w Albertowie uczyły się, jak bezpiecznie poruszać się po drodze.

W miniony wtorek, 16 kwietnia policjantka z Zespołu do spraw Profilaktyki Społecznej wraz ze Sznupkiem - policyjną maskotką, spotkała się z przedszkolakami z Lipia, Lindowa, Parzymiech i Rębielic Szlacheckich. Podczas pierwszej części spotkania, które odbyło się na terenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Albertowie, mundurowa opowiedziała szeroko o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Do rozmowy aktywnie włączyły się dzieci, które miały wiele ważnych pytań. Policjantka na każde z nich szczegółowo odpowiadała. Po tym jak maluchy poznały w teorii zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, przyszła pora na drugą część spotkania, praktyczną. Tutaj z pomocą młodszej aspirant Aleksandrze Śledzionie przyszedł Sznupek, policyjny pies maskotka.

Dzieci były zachwycone możliwością zrobienia wspólnego zdjęcia ze Sznupkiem, czy przybicia z nim "piątki". Uśmiech na twarzy milusińskich wywołała również możliwość zobaczenia radiowozu od środka. Każdy przedszkolak, jak i opiekun, otrzymał odblaskową kamizelkę, która nie tylko zwiększa bezpieczeństwo na drodze, ale na szczęście coraz częściej u pieszych staje się niezbędnym elementem garderoby. /KPP w Kłobucku/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *