zachmurzenie małe
18°
18°
wtorek
Reklama
fot. UG Lipie
Defibrylatory zewnętrzne na terenie gminy Lipie
18 grudnia 2020 r. | 12:40
0

Gmina Lipie pozyskała trzy Automatyczne Defibrylatory Zewnętrzne. Zostały zamontowane na budynku urzędu gminy, na strażnicy OSP w Rębielicach Szlacheckich i na strażnicy OSP w Lindowie.

Defibrylatory zostały zakupione ze środków Powiatu Kłobuckiego w ramach projektu pn. "Zakup urządzeń i defibrylatorów wraz z osprzętem i montażem celem podniesienia standardów w zakresie ochrony zdrowia mieszkańców powiatu kłobuckiego i częstochowskiego".

Defibrylator AED to urządzenie mogące pomóc w sytuacji zagrożenia życia człowieka. Jego zadaniem jest przywrócenie prawidłowej akcji serca po nagłym zatrzymaniu krążenia. Jest bardzo prosty w obsłudze, ale jednocześnie niezwykle zaawansowany technologicznie.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *