zachmurzenie umiarkowane
14°
14°
czwartek
Reklama
Dogadali się. PiS nie będzie rządzić w powiecie kłobuckim!
29 kwietnia 2024 r. | 10:29
0

To co jeszcze kilka tygodni temu wydawało się niemożliwe, stało się faktem. To nie Prawo i Sprawiedliwość będzie rządzić powiatem kłobuckim przez następne pięć lat, a cała opozycja. Henryk Kiepura (szef struktur PSL) zrobił wszystko, by nie stracić władzy w powiecie. A gra toczyła się o stołki dla lokalnych działaczy i ich rodzin. Prawo i Sprawiedliwość na 21. mandatów, zdobył dziewięć. PiS przystąpił do rozmów z koalicjantem. Rozmowy bardzo przeciągały się, a co chwilę wypływały informacje o nowych kandydatach na starostę kłobuckiego. I to zgubiło działaczy Prawa i Sprawiedliwości z Posłanką Lidią Burzyńską na czele.

Brak porozumienia doprowadził do dogadania się całej opozycji przeciwko PiSowi. Zaważyły środki, które mogły być przez Kiepurę zablokowane dla całego powiatu.

Nową koalicję tworzyć będą: Trzecia Droga (sześć mandatów), Razem Możemy Więcej (3 mandaty + 1 z innego ugrupowania), Unia Samorządowa Powiatu Kłobuckiego (jeden mandat) i KO (jeden mandat).

Nowego starostę i zarząd powinniśmy poznać w najbliższych dniach.

PAWEŁ GĄSIORSKIDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *