zachmurzenie umiarkowane
14°
14°
czwartek
Reklama
UG Lipie
Dzień Edukacji Narodowej w Lipiu
27 października 2023 r. | 12:04
0

W poniedziałek 16 października w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lipiu świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej.

Uroczystość została poprzedzona udziałem społeczności szkolnej we mszy świętej w kościele parafialnym w Dankowie i złożeniem kwiatów przy pomniku Jana Pawła II. Następnie w szkole na uroczystej akademii spotkali się uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, rodzice oraz zaproszeni goście. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Olga Michalak, która przywitała zebranych i wygłosiła przemówienie, w którym nawiązała do 250. rocznicy powstania Komisji Edukacji Narodowej. Mówiła o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Przy tej okazji wręczyła nagrody za pracę w minionym roku szkolnym nauczycielom i pracownikom obsługi i administracji. Nie zabrakło również życzeń od zaproszonych gości: przewodniczącej rady rodziców Katarzyny Dobosz, księdza proboszcza Henryka Duszy oraz pani Wójt Gminy Lipie Bożeny Wieloch, która przy tej okazji wręczyła nagrodę naszej pani dyrektor Oldze Michalak.

Dopełnieniem tych pięknych życzeń był program artystyczny przygotowany przez uczniów z klasy V. Młodzi artyści poprzez montaż słowno-muzyczny wyrazili swoje podziękowanie dla wszystkich pracowników ZSP w Lipiu − za gorące serce, pomocną dłoń oraz przewodnictwo na niezwykle trudnej drodze do zdobywania wiedzy − oraz w zabawny sposób zaprezentowali obraz współczesnej szkoły.

Kolejnym ważnym momentem był występ uczniów klasy pierwszej, którzy bardzo ładnie śpiewali, mówili wiersze, a potem złożyli uroczyste ślubowanie. To było bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. Aktu pasowania pani dyrektor dokonała kolorowym ołówkiem. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Lipiu. /UG Lipie/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *