zachmurzenie umiarkowane
wtorek
Reklama
Jak zapobiec zakażeniu koronawirusem?
06 marca 2020 r. | 20:10
0

Ministerstwo Zdrowia podaje informacje dotyczące zakażenia koronawirusem, jakie są jego objawy, droga przenoszenia, a także – jak można zapobiec zakażeniu. Zaleca się przede wszystkim częste mycie rąk z użyciem mydła i wody.

Resort zaleca także przestrzeganie innych podstawowych zasad higieny. A zatem powinniśmy zakrywać usta i nos, kiedy kaszlemy lub kichamy. Należy też zachować co najmniej jeden metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.

Ponadto - jeśli wracamy z regionu, w którym występuje koronawirus i mamy objawy choroby lub mieliśmy kontakt z osobą zakażoną - należy powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się od oddziału obserwacyjno-zakaźnego.
 Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *