zachmurzenie duże
21°
21°
sobota
Reklama
fot. KW PSP w Katowicach
Komendant Powiatowy PSP przeszedł na emeryturę. Karol Wers nowym komendantem straży w Kłobucku!
29 stycznia 2021 r. | 14:36
0

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kłobucku bryg. mgr Robert Ladra z końcem stycznia 2021 roku przejdzie na emeryturę. Dziś w KPP w Kłobucku odbywają się oficjalne uroczystości pożegnalnej w zamkniętym, pięcioosobowym gronie, z zachowaniem wszelkich zasadach epidemiologicznych.

Nowym Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Kłobucku z dniem 29 stycznia 2021 roku został starszy kapitan mgr inż. Karol Wers, który otrzymał nominację z Komendy Wojewódzkiej. Wers dotychczas był zastępcą dowódcy JRG.

Robert Ladra funkcję komendanta pełni od 25 czerwca 2019 roku.

bryg. mgr Robert Ladra służbę pożarniczą pełni od 30 lat. Jako absolwent Szkoły Chorążych Pożarnictwa w Krakowie, 1 sierpnia 1992 roku został skierowany do obecnej Komendy Powiatowej PSP w Kłobucku, gdzie rozpoczął pracę na stanowisku technika sprzętowego, a następnie na stanowisku dowódcy zmiany. Przez ponad 10 lat pełnił służbę w pionie kontrolno-rozpoznanym, później jako dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kłobucku, a następnie został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kłobucku. Przez kilkanaście lat był nieetatowym dowódcą kompanii gaśniczej OSP i oficerem prasowym komendy.

Od 23 lutego 2019 roku pełnił obowiązki Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kłobucku.

W czasie wieloletniej służby Pan bryg. mgr Robert Ladra podnosił swoje kwalifikacje zawodowe. W 2000 roku ukończył studia magisterskie, w 2011 roku studia podyplomowe dla strażaków ubiegających się o zajmowanie stanowisk oficerskich związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, a w 2012 roku studia podyplomowe w zakresie Akademii Przywództwa.

Za swoje osobiste zaangażowanie i pracę został odznaczony: Brązowym Krzyżem Zasługi, Medalem Brązowym Za Długoletnią Służbę, Brązową Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”, Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa.

Odchodzącemu komendantowi życzymy dużo spokoju, natomiast nowemu życzymy powodzenia i dobrej służby.

PAWEŁ GĄSIORSKIDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *