zachmurzenie duże
21°
21°
sobota
Reklama
“Lewy” tytoń w Lipiu
31 marca 2021 r. | 12:24
0

Kłobuccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, przejęli „lewy tytoń” u mieszkańca gminy Lipie. Śledczy znaleźli 13,5 kilograma tytoniu bez polskich znaków akcyzy. To kilkanaście tysięcy złotych strat dla Skarbu Państwa.

Stróże prawa z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą kłobuckiej komendy uzyskali informację, iż 54-letni mieszkaniec gminy Lipie może posiadać „lewy” tytoń. W trakcie przeszukania jego pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych śledczy znaleźli 27 worków foliowych zapinanych strunowo, z zawartością krajanki tytoniowej. Łącznie posiadał 13,5 kilograma tytoniu, na którym ciążył podatek akcyzowy. Straty Skarbu Państwa z tytułu uszczuplenia podatku oszacowano wstępnie na kilkanaście tysięcy złotych. Zgodnie z kodeksem karnym skarbowym właścicielowi grozi wysoka grzywna. Czynności w sprawie trwają. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd. /KPP w Kłobucku/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *