zachmurzenie duże
-3°
-3°
środa
Reklama
Aresztowali złodzieja samochodów
21 kwietnia 2023 r. | 15:17
0

Oławski sąd aresztował tymczasowo na okres 3 miesięcy 43-letniego mężczyznę, podejrzanego o kradzież samochodu osobowego z terenu MOP Oleśnica Mała. Mężczyzna został zatrzymany dzięki dobrej współpracy oławskich policjantów oraz funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku, na których terenie "wpadł".

Zdjęcie przedstawia tył kradzionego pojazdu oraz fragment czapki policjanta ruchu drogowego.
Dyżurny oławskiej jednostki otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży pozostawionego na terenie Miejsca Obsługi Podróżnych w Oleśnicy Małej samochodu osobowego marki BMW o wartości blisko 35 tysięcy złotych. Podczas ustaleń okazało się, że prawdopodobnym sprawcą jest 43-letni mężczyzna, mieszkaniec Sieradza.

Dzięki pracy operacyjnej oławskich kryminalnych ustalono, że mężczyzna skradzionym samochodem porusza się drogą krajową numer 43 w kierunku Częstochowy. Ustalenia oraz bardzo dobra współpraca policjantów oławskich i kłobuckich doprowadziły do zatrzymania 43-latka. Mężczyzna został zatrzymany kilka minut przed godziny 18:00 przez funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego kłobuckiej jednostki, a następnie został przekazany oławskim kryminalnym. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna ma dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi wydany przez Sąd Rejonowy w Gdańsku.

Zatrzymany 43-latek został doprowadzony do oławskiej jednostki, a następnie na wniosek śledczych i prokuratora, Sąd Rejonowy w Oławie zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat więzienia! /KPP w Oławie/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *