zachmurzenie umiarkowane
14°
14°
czwartek
Reklama
Od jutra maseczki zamiast przyłbic i chust
26 lutego 2021 r. | 11:34
0

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że od soboty 27 lutego na terenie naszego kraju będzie obowiązywać zakaz używania przyłbic i chust. Nie spełniają one kryteriów bezpieczeństwa i nie chronią nas tak skutecznie przed zakażeniem jak maseczki.

Ponadto, od 27 lutego 2021 roku wszystkie osoby wracające z Czech i Słowacji, zostaną skierowane na kwarantannę. Dotyczy to również osób, które przekraczają granicę samochodem. Wyjątek stanowią osoby zaszczepione dwoma dawkami szczepionki przeciw COVID-19 lub osoby posiadające negatywny wynik testu. Test musi być wykonany przed przekroczeniem granicy. Jest ważny przez 48 godzin, licząc od momentu otrzymania wyniku.

PAWEŁ GĄSIORSKIDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *