zachmurzenie duże
21°
21°
sobota
Reklama
bhpvota
Można otrzymać do 20 tys. zł na symbole narodowe RP
27 marca 2023 r. | 12:37
0

Biuro „Niepodległa” otwiera nabór wniosków do nowego Programu Dotacyjnego „Symbole Narodowe RP”. Przewiduje dofinansowanie projektów kulturalnych o charakterze edukacyjnym związanych z świętowaniem Dnia Flagi, a także odnoszących się do historii, znaczenia i zasad posługiwania się symbolami Rzeczypospolitej Polskiej. Program skierowany jest do samorządowych instytucji kultury i organizacji pozarządowych na działania o charakterze kulturowym, artystycznym, edukacyjnym, o zasięgu regionalnym i lokalnym.

Orzeł biały, biało-czerwone barwy i „Mazurek Dąbrowskiego” to symbole Rzeczypospolitej Polskiej zdefiniowane w ustawie z 31 stycznia 1980 roku i znajdujące się pod szczególną ochroną prawną. Godło, barwy i hymn symbolizują nasze niepodległe państwo, są elementami jednoczącymi wspólnotę narodową wokół dziedzictwa i wartości, współstanowią fundament naszej tożsamości i zachowują swoją aktualność mimo upływu czasu.

Program dotacyjny „Symbole narodowe RP” przewiduje dofinansowanie projektów kulturalnych o charakterze edukacyjnym związanych ze świętem Dnia Flagi, a także odnoszących się do historii symboli narodowych, ich wyjątkowego znaczenia i zasad posługiwania się. Program ma także wspierać upowszechnienie obecności symboli Rzeczypospolitej Polskiej zdefiniowanych w drodze ustawy w przestrzeni publicznej i w życiu społecznym, w szczególności przy okazji ważnych świąt i wydarzeń państwowych oraz rocznic historycznych.

Budżet programu dotacyjnego „Symbole Narodowe RP” wynosi 2 mln zł.

W programie dla samorządowych instytucji kultury i organizacji pozarządowych można wnioskować o dofinansowanie od 5 000 zł do 20 000 zł. Poziom dofinansowania ze środków programu dotacyjnego „Symbole Narodowe RP” nie może przekroczyć 85% całego budżetu zadania.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *