słabe opady deszczu
11°
11°
wtorek
Reklama
Policja w ZSP w Lipiu
13 grudnia 2023 r. | 10:09
0

Kłobuccy policjanci odwiedzili uczniów najstarszych klas z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lipiu. Spotkanie z młodzieżą odbyło się w trakcie kampanii promocyjno-informacyjnej „Policję tworzą ludzie... twórzmy ją razem”. Uczniowie dowiedzieli się jak wygląda rekrutacja i gdzie można znaleźć wszelkie informacje związane z naborem.

Podczas trwającej kampanii promocyjno-informacyjnej „Policję tworzą ludzie... twórzmy ją razem”, policjantki z zespołu do spraw profilaktyki społecznej oraz dzielnicowy spotkali się z młodzieżą z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lipiu. Uczniowie najstarszych klas mieli okazję dowiedzieć się, jak wygląda służba w Policji.

Istotą spotkania było przede wszystkim przybliżenie młodzieży, jakie należy spełnić wymagania, aby zostać policjantem oraz jakie możliwości daje służba w tej formacji. Mundurowi podkreślili fakt, że w codziennej służbie policjanta bardzo ważna jest chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, empatia oraz duża odporność psychiczna, gdyż na co dzień stróże prawa spotykają się z wieloma stresującymi sytuacjami, które niejednokrotnie zagrażają życiu lub zdrowiu. Przytaczając ciekawe przykłady z własnego wieloletniego doświadczenia zawodowego, stróże prawa przekonywali uczniów, że satysfakcja z wykonywanej pracy rekompensuje minusy służby.

Jednym z punktów spotkania, była możliwość przyjrzenia się z bliska sprzętowi, który podczas codziennej służby wykorzystują policjanci. O jego przeznaczeniu i działaniu, szczegółowo opowiadał dzielnicowy, który również udzielał odpowiedzi na pytania zainteresowanych. /KPP w Kłobucku/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *