zachmurzenie umiarkowane
wtorek
Reklama
Przed feriami mundurowi odwiedzili dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lipiu
06 stycznia 2023 r. | 13:17
0

W środę, 4 lutego, kłobuccy mundurowi odwiedzili dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lipiu, którym przeprowadzili profilaktyczne zajęcia. Wizyta policjantek odbyła się w ramach akcji „Bezpieczne Ferie 2023”. Podczas ciekawych prelekcji, stróże prawa promowali bezpieczne formy wypoczynku na świeżym powietrzu, przypominali podstawowe zasady ruchu drogowego oraz ostrzegali przed niebezpieczeństwami.

W środę, 4 lutego, w ramach akcji „Bezpieczne Ferie 2023” kłobuckie policjantki z Zespołu do Spraw Profilaktyki Społecznej odwiedziły dzieci z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Lipiu.

Sama wizyta mundurowych wywołała wśród dzieci sporo emocji, dlatego prelekcja poprzedzona była krótkim wprowadzeniem o pracy policjantów, o tym czym się zajmują i jak są wyposażeni do służby.

W kolejnej części spotkania st. asp. Agnieszka Furgalska wspólnie z mł. asp. Aleksandrą Śledzioną przekazały dzieciom jak najwięcej przydatnych wskazówek na temat ich bezpieczeństwa w czasie przerwy w nauce. Najmłodsi dowiedzieli się między innymi, co należy zrobić, aby być bezpiecznym w domu i w ruchu drogowym oraz kogo należy powiadomić, aby szybko uzyskać pomoc w przypadku zagrożenia życia i zdrowia.

Ponadto, podczas prelekcji stróże prawa promowali bezpieczny wypoczynek na świeżym powietrzu oraz przedstawili założenia kampanii „Bezpieczna woda” tłumacząc, że tylko dobrze zorganizowane i nadzorowane lodowisko gwarantuje bezpieczną zabawę. Nie zabrakło również garści przydatnych informacji o bezpieczeństwie na stoku narciarskim. Młodzi ludzie zapoznali się z dekalogiem narciarza i zasadami konkursu pod nazwą „Śnieżny dekalog”, który jest elementem akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

Na koniec dzieci otrzymały ulotki z przydatnymi informacjami oraz mogły sobie zrobić zdjęcie z policyjną maskotką Sznupkiem. /KPP w Kłobucku/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *