zachmurzenie umiarkowane
wtorek
Reklama
fot. Produkty Regionalne
Ranczo Haflinger i Michał Podgórski nominowani do “Perły 2022”
29 sierpnia 2022 r. | 13:49
0

Urząd Gminy Lipie poinformował, że Gospodarstwo Agroturystyczne „Ranczo Haflinger” oraz Michał Podgórski otrzymali nominacje do nagrody „Perła 2022” w tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo-Smaki Regionów”. Nagrodzonymi produktami były „Aromatyczny syrop z róży” oraz „Królik w śmietanie”.

Celem konkursu jest identyfikacja i zgromadzenie wiedzy o oryginalnych regionalnych produktach żywnościowych, wytwarzanych w gospodarstwach i przez lokalnych rzemieślników oraz wyszukiwanie i promocja specyficznych produktów, charakterystycznych dla danego regionu, które mogą stać się jego wizytówką.

Udział w konkursie to nie lada wyzwanie, ponieważ produkty muszą być związane z określonym obszarem geograficznym oraz charakteryzować się szczególnymi cechami, często wynikającymi ze specyficznych warunków klimatycznych i glebowych regionu, z którego pochodzą. Ponadto powinny być wytwarzane w małej skali, tradycyjnymi metodami, wywodzić się z tradycji i kultywowanych w danym regionie zwyczajów oraz powinny być od dawna znane w okolicy. /UG/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *