zachmurzenie umiarkowane
14°
14°
czwartek
Reklama
Rusza budowa PSZOK w Lipiu
06 maja 2024 r. | 07:06
0

Urząd Gminy Lipie poinformował, że już wkrótce ruszy budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Lipiu.

29 kwietnia w Urzędzie Gminy Lipie została podpisana umowa, na mocy której nastąpi realizacja pierwszego etapu tego ważnego zadania inwestycyjnego. Pierwszy etap realizacji inwestycji obejmuje szeroki zakres prac.

W jego zakresie mieści się całość niezbędnych robót ziemnych oraz wykonanie fundamentów wraz z posadowieniem i przygotowaniem podbudowy dla:
- wiaty na odpady wielkogabarytowe,
- wiaty na odpady budowlane,
- pięciu budynków magazynowych
- budynku biurowo-socjalnego.

W pierwszym etapie inwestycji wykonana zostanie również w całości waga samochodowa, która umożliwi kontrolę masy transportowanych odpadów, oraz plac manewrowy z betonu asfaltowego i jezdnia z placem manewrowym z kostki brukowej. Dlatego już po pierwszym etapie inwestycji – dzięki umiejscowieniu kontenerów na nowocześnie urządzonym terenie – możliwe będzie praktyczne użytkowanie PSZOK-u.

Ponadto w ramach tej części realizacji zadania mieści się wykonanie zbiornika na wody opadowe, ściany oporowej, zatoki postojowej, chodników i utwardzonego pobocza oraz dwóch zjazdów z drogi powiatowej. Teren PSZOK uzyska również ogrodzenie z bramami wjazdowymi.

Pierwszy etap inwestycji obejmie także roboty związane z instalacjami zasilającymi w energię elektryczną, budowę kanalizacji deszczowej z separatorem oraz odwodnienia liniowego, a ponadto wykonanie przyłączy wodno-kanalizacyjnych do kontenera biurowo-socjalnego.

Przekazanie placu budowy, które da wykonawcy możliwość podjęcia robót budowlanych, zaplanowane jest na poniedziałek 6 maja. /UG/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *