zachmurzenie duże
21°
21°
sobota
Reklama
Uważajcie. Dziś będą “suszyć”!
19 czerwca 2020 r. | 10:43
0

19 czerwca 2020 roku w całym kraju prowadzone są ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne "Kaskadowy pomiar prędkości”. Nadrzędnym celem działań jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości, jednak policjanci będą zwracali uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.
policjant mierzy prędkość ręcznym miernikiem prędkości

Jak pokazują analizy bezpieczeństwa ruchu drogowego nadmierna prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn powstawania zdarzeń drogowych. Od 18 maja 2015 r. w Polsce obowiązuje przepis skutkujący zatrzymaniem prawa jazdy kierującemu, który przekroczył prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Od początku roku na drogach Częstochowy i powiatu prawie 400 kierowców straciło już uprawnienia do kierowania, a prawie 6 tys. kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość.

Celem policyjnych działań jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych. W akcji zostaną wykorzystane radiowozy oznakowane i nieoznakowane, również wyposażone w wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości. Zarówno statyczne punkty pomiaru prędkości, jak i pomiary prowadzone dynamicznie będą prowadzone przede wszystkim w miejscach, w których najczęściej występuje zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Prowadzone dzisiaj w całym kraju działania mają na celu wyeliminowanie z ruchu tych kierowców, którzy nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego i przekraczają dozwoloną prędkość. /BGP/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *