zachmurzenie duże
21°
21°
sobota
Reklama
fot. PIDK
W gminie Lipie będzie można uprawiać konopie
05 stycznia 2022 r. | 13:04
1

Sejmik Województwa Śląskiego zdecydował, że w gminie Lipie na powierzchni 6,00 ha będzie można uprawiać mak oraz konopie włókniste. W całym województwie śląskim konopie będzie można uprawiać na powierzchni 1728,5426 ha w 167. gminach.

Więcej informacji znajdziecie poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI

 Jedna odpowiedź do “W gminie Lipie będzie można uprawiać konopie”

 1. D pisze:

  Rozumiem że w/w artykuł mieszkańcy gminy mają odbierać jako kolejny ogromny sukces pani wójt? Autor powinien skupić się na pozostałych sukcesach i osiągnięciach dla przykładu podwyżki opłat za śmieci, podwyżki podatków oraz jak już mówimy o podwyżkach warto wspomnieć o wynagrodzeniu samej wójtowej które jest nie wiele mniejsze od prezydenta RP. Wyniki przeprowadzonych kontroli w gminie które wykazały dużo nieprawidłowości, gospodarność i odpowiednie zarządzanie majątkiem gminy przetargi (własciwie wyniki) , wydatki, pensje dla pracowników gminy wyprzedaż majątku nieruchomości, grunty itp., Większość ludzi nie ma wiedzy i możliwości gdzie i jak może to sprawdzić. To są tematy którymi interesuje się 99 % mieszkańców a nie przedstawianie informacji która jest całkowicie bez znaczenia ! Tego typu artykuły są na poziomie tvp – wciskanie kitu i szum medialny o czymś co nie ma najmniejszego wpływu na polepszenie jakości życia mieszkańców ale skutecznie maskuje prawdziwe problemy i przekręty.
  Teraz kilka zdań dla osób które jednak uznają artykuł za sensację:
  Po pierwsze uprawa konopi włóknistych nigdy nie była zakazana, zabroniona prawnie jest substancja wytwarzana przez kwiaty tej rośliny czyli THC – uprawa jest jedynie monitorowana przez organy Państwa i musi zostać wydane pozwolenie, o które może się starać każdy mieszkaniec. Do 2015 r o ilości ha na których można uprawiać konopie dla celów przemysłowych decydowały władze gminy a od 2016 decyduje o tym sejmik województwa co publikuje w swoich uchwałach. Jeśli artykuł miał na celu przedsatwienie kolejnego “sukcesu” wójtowej to powiem że jest to totalna porażka, ponieważ możliwość uprawy w 2022 na pow. 6 ha jest śmieszna w porównaniu do poprzednich lat:

  2018 – 100 ha
  2019 – 20 ha
  2020 – 30 ha
  2021 – 83 ha
  2022 – 6 ha 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *