zachmurzenie umiarkowane
wtorek
Reklama
Wywieś flagę na 2 maja
30 kwietnia 2020 r. | 10:20
0

Zachęcamy do świętowania przypadającego 2 maja Dnia Flagi RP. Ten szczególny dzień uczcić można w prosty sposób, pozostając w domu – poprzez wywieszenie biało-czerwonej flagi przed domem, na balkonie czy w miejscu pracy.

Biało-Czerwona jest symbolem wspólnoty i nadziei, warto więc solidarnie okazać patriotyzm i wywiesić ją w swoim najbliższym otoczeniu. Nie można jednak przy tym zapominać, że symbole narodowe, czyli nie tylko flagę, ale również godło oraz hymn, należy traktować z należytym szacunkiem.

Aby ułatwić troskę o polskie symbole narodowe, Biuro Programu „Niepodległa” przygotowało specjalne plansze poświęcone tym 3 symbolom, które Polacy spotykają najczęściej (do pobrania poniżej). W górnej części każdej planszy znajduje się opis symbolu zgodny z obowiązującym prawem, a użyte kolory godła i flagi odpowiadają tym wskazanym w ustawie. Poniżej znajdują się 3 wskazówki dotyczące najczęściej pojawiających się wątpliwości. /ŚlUW/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *